Støtteforening

Her er alt inden for rækkevidde

”Sidste nyt” fra støtteforeningens bestyrelsesmøde d. 9. april 2022

 

Kære venner af Jens Jensens anlæg


Så har vi igen nået foråret, campingpladsen er åbnet, og de første campisterer flyttet ind. I byen er der nogle seniorer, der har et tirsdagshold, som laver nogle praktiske ting i anlægget. Derfor har deres arbejde, sammen med klargøringen på arbejdslørdagen gjort det så fint. Mange tak til alle for hjælpen.


Der er både kommet nye bænke i pavillonen, og nye bord-bænke-sæt til at stå i anlægget.


Der er et stort dilemma i fht. rengøringspersonale. Firmaet Tina-Ren er hyret til opgaven, og gør det godt, men pga. personalemangel har hun ikke folk nok til at kunne klare de 2 daglige besøg under stævner. Derfor sender vi en lille forespørgsel og opfordring rundt, for om der kan findes nogen denne her vej. Så har du lyst, eller kender du nogen, som kan og vil påtage sig rengøringen under stævner, hvor ansættelse og aflønning sker gennem Tina-Ren, så modtager vi gerne forslag.


Til slut vil vi blot minde om de kommende stævner og generalforsamling d. 3. juni. Og er der emner til drøftelse, eller forslag til kandidater til bestyrelsen, så giv os endelig besked.



På gensyn og velmødt på Haderup Camping.


- - - o - - -


Vigtige datoer i 2022:


Pladsen åbner 1. april.
Arbejdslørdag d. 2. april kl. 9,00.
Arbejdsaften d. 20. maj kl. 18,00
Bedsteforældrecamping d. 26.-29. maj.
Generalforsamling fredag d. 3. juni kl. 19,30 i Haderup kirkehus.
Pinsestævne d. 4.-6. juni.
Seniorcamping d. 13.-18. juni.
Arbejdsdage/-fællesskab i dagene op til bibelcamping d. 18.-21. juli.
Bibelcamping d. 22.-30. juli.



Klaus Johansen

klaus@haderupcamping.dk

Bent T. Mortensen

bent@haderupcamping.dk

Hans Tølbøl

hans@haderupcamping.dk

Lisbeth Fredgaard

lisbeth@haderupcamping.dk

Jan Høj Andersen

jan@haderupcamping.dk

Leif Hove Nielsen

leifhove@haderupcamping.dk

Henning Stokholm

henning@haderupcamping.dk